Wizy elektroniczne na całe terytorium Rosji?

Wizy elektroniczne na całe terytorium Rosji?

 

Na łamach rosyjskiej prasy pojawiła się informacja, iż Duma Państwowa Rosji zaakceptowała projekt ustawy, stanowiący o wprowadzeniu ujednoliconej elektronicznej jednokrotnej wizy turystycznej, upoważniającej do podróżowania po całym terytorium Federacji Rosyjskiej.

Przypominamy, że na chwilę obecną wizy elektroniczne obowiązują na terytorium obwodu kaliningradzkiego oraz Petersburga (obwodu leningradzkiego). Termin ważności wizy elektronicznej wynosi 30 dni, poczynając od dnia wydania i pozwala na pobyt na terenie Federacji Rosyjskiej) do 8 dób (włączając dzień wjazdu).

 

Ujednolicona wiza elektroniczna będzie ważna przez 60 dni oraz będzie upoważniać do jednokrotnego wjazdu na terytorium Federacji Rosyjskiej na okres 16 dni.

Podaje się, że o tę wizę elektroniczną będą mogli aplikować nie tylko obywatele krajów UE, ale także wybranych państw azjatyckich, Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej.

 

Niestety, nowa wiza elektroniczna, w przeciwieństwie do tych, obowiązujących na terenie obwodu kaliningradzkiego i leningradzkiego, nie będzie bezpłatna, jednakże jej koszt nie powinien przekraczać 50 dolarów. Wprowadzenie nowej ujednoliconej wizy elektronicznej planuje się na 2021 rok.

 

Projekt jest bardzo dobrym posunięciem ze strony Rosji, wprowadzenie wiz elektronicznych na całe terytorium na pewno przyczyni się do rozwoju turystyki i pogłębi kontakty transgraniczne.

 

 

 

Źródła:
Onet Podróże
Kommersant
 
wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały