Dlaczego sprawdzenie ważności swojego paszportu jest tak ważne?

Zainspirowani pytaniami na grupach podróżniczych w stylu: „Czy uda się polecieć na wakacje na podstawie paszportu, którego ważność kończy się za dwa miesiące?” postanowiliśmy poruszyć tę kwestię.

 

Sprawa wydaje się oczywista. Nierzadko zaaferowani przygotowaniami do wymarzonych wakacji nie zwrócimy uwagi na rzeczy najważniejsze, czyli ważność dokumentu podróży. Czas płynie szybko i wydawać by się mogło, że dopiero co wyrabialiśmy paszport.

 

Ważność paszportu

 

 

Warto pamiętać, że na podstawie dowodu osobistego możemy podróżować do krajów UE i państw należących do Strefy Schengen. Obierając inne kierunki niezbędnym jest posiadanie paszportu. Co ważne, dokument podróży musi być ważny jeszcze przez co najmniej 6 miesięcy od przekroczenia granicy.

Niektóre państwa wymagają dłuższego okresu ważności paszportu, dlatego najlepiej zajrzeć na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych i sprawdzić dokładne wymogi dotyczące konkretnych destynacji.

 

Na pojawiające się pytania „Co się stanie na lotnisku lub na granicy w przypadku, gdy okaże się, że paszport jest nieważny?” odpowiedź jest prosta: nie zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu, nie przekroczymy granicy. W tej kwestii nie ma żadnych ulg, ponieważ prawo zabrania posługiwania się nieważnymi dokumentami.

Warto wspomnieć, że w przypadku, gdy paszport utracił ważność podczas pobytu za granicą nadal możesz wjechać do Polski.

 

Rozpoczyna się sezon urlopowy, dlatego uczulamy na sprawdzanie ważności swojego paszportu, aby nie być zmuszonym do rezygnacji z wymarzonych wakacji.

 

Ponadto przypominamy, że udane wakacje to bezpieczne wakacje. Nie zapominajmy o wykupieniu ubezpieczenia podróżnego. Jako biuro oferujemy atrakcyjne polisy ubezpieczeniowe dostosowane do indywidualnych potrzeb.

 

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

tel. 570 55 66 99

wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały