Wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej coraz prostszy!

Wjazd na terytorium Federacji Rosyjskiej staje się coraz prostszy!

Rosja cały czas fascynuje i przyciąga swoją różnorodnością turystów z całego świata. Jest atrakcyjnym i coraz częstszym kierunkiem podróży.

 

Dzisiaj opowiadamy o zmianach dotyczących wjazdu do Rosji jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie.

 

W 2019 roku oprócz tradycyjnych wiz turystycznych i prywatnych został wprowadzony nowy typ wizy - wiza elektroniczna. Na początku na podstawie wiz elektronicznych można było podróżować do Obwodu Kaliningradzkiego, Leningradzkiego, a także na Daleki Wschód. Obecnie turystyczne wizy elektroniczne obowiązują na terenie całego kraju. Od 1 stycznia tego roku, co prawda w teorii, obowiązuje 16 dniowa turystyczna wiza elektroniczna.

 

Dodatkowo czekają nas kolejne zmiany, ponieważ w marcu tego roku Duma przyjęła zaproponowane przez rząd poprawki w ustawie, regulującej kwestie wydawania wiz.

Planuje się wydłużenie ważności jednorazowych wiz turystycznych z 30 dni aż do sześciu miesięcy, a także uproszczenie wjazdu krewnym obywateli Federacji Rosyjskiej.

 

Jeśli zmiany, o których mowa wejdą w życie, a nasz wschodni sąsiad otworzy granice podróżowanie stanie się jeszcze łatwiejsze!

Kto czeka na możliwość podróżowania po Rosji?

 

W celu uzyskania jakichkolwiek informacji dotyczących procesu wizowania, zapraszamy do kontaktu!

 

 

wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały