Odessa, czyli nadmorska perła...

Wciąż zastanawiasz się jaki kirunek podróży obrać? Szukasz nietuzinkowego miejsca, w którym naładujesz baterie, a zarazem poznasz bogatą i ciekawą kulturę? Co powiesz na Odessę, nazywaną nadmorską perłą?

 

Odessa jest portowym miastem o zagmatwanej historii, które czaruje wielokulturowością i klimatem dawnych lat.  Złote słońce, szmaragdowe morze, gorący piasek – brzmi jak raj, prawda? Plaże wokół Odessy ciągną się wzdłuż całego wybrzeża. Ale to nie wszystko! Odessa obfituje w wiele nietuzinkowych miejsc, o bogatej historii i niewątpliwym uroku otaczającego krajobrazu.
 
- Wyszukana architektura, rozpościerająca się wzdłuż ulic, po których chadzali Puszkin i Mickiewicz.
- Jeden z najpiękniejszych teatrów operowych.
- Budynek Opery, zbudowany w stylu neobarokowym na wzór słynnej opery wiedeńskiej.
- Wizytówką miasta są liczące 192 stopnie schody, łączące miasto z portem.
Co ciekawe: rozsławiła je pamiętna scena z filmu Siergieja Eisensteina Pancernik Potiomkin, przedstawiająca masakrę ludności przez wojska carskie.
- Położony na krawędzi skarpy nad Zatoką OdeskąBulwar Nadmorski.
- Prywoz, czyli najstarsze z targowisk, wraz ze swoim niepowtarzalnym kolorytem jest niewątpliwą wizytówką starej Odessy.
- Pasaż Odeski – galeria handlowa z końca XIX wieku, przykład rosyjskiej architektury imperialnej, nie ustępująca w niczym paryskiej Galerii Lafayette.
- XIX-wieczne budynki dawnego Hotelu Londyńskiego i Hotelu Petersburskiego oraz budynek Starej Giełdy, pełniący obecnie rolę siedziby władz miejskich.
- Największy zespół fortyfikacyjny Europy Środkowo-Wschodniej – turecka twierdza Akerman.
 
Zachodnie bulwary i wschodnie zaułki, zrujnowane pałace i nowoczesne apartamenty o dyskusyjnej urodzie, a przede wszystkim spokojne i łagodne morze z rozpościerającymi się wokół nagrzanymi słońcem plażami – dla tych miejsc warto jechać do Odessy.

 

 

Źródła:
https://wyborcza.pl/7,90535,24958200,to-jest-odessa-darka-jablonskiego-rezysera-zasady-przyjemnosci.html?disableRedirects=true
https://www.osmol.pl/2019/08/odessa-ukraina/
http://www.logo24.pl/Logo24/7,85831,24813559,top-10-atrakcji-odessa.html
wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały