Lwów - piękne ukraińskie miasto z bogatą historią i tradycją.

Szukacie miejsca, które warto byłoby odkryć? Miejsca o nietuzinkowym uroku, zapierającym dech w piersi, miejsca, które obfituje w zabytki i urokliwe zaułki?

 

Co powiecie na Lwów? To iście piękne miasto z bogatą historią i tradycją. Urokliwe zabytki, cudowny klimat w połączeniu z nowoczesnością europejskiego miasta. Lwów niewątpliwie mógłby konkurować z wieloma najlepszymi metropoliami naszego kontynentu.
Podpowiemy Wam co warto zobaczyć we Lwowie. To, co prawda tylko kilka propozycji w całym morzu wartych do odwiedzenia miejsc.

 

Dodatkowo zapraszamy do odwiedzenia strony Kolad Travel zorganizujemy dla Was niezapomniane wycieczki, wsłuchując się w Wasze potrzeby i marzenia.

 

✔️Niewątpliwie obowiązkowym punktem w planie wycieczki jest Teatr Wielki, czyli Opera lwowska. Dzieło sztuki architektonicznej, rzeźby i malarstwa, stanowiące przykład ekletycznej budowli.

 

✔️Cmentarz Łyczakowski, wraz z jego autonomiczną częścią Cmentarzem Orląt. Jest to najstarsza zabytkowa nekropolia Lwowa, miejsce pochówku wielu zasłużonych dla Polski i Ukrainy działaczy kultury, nauki oraz polityków.

 

✔️ Wysoki Zamek, zbudowany w stylu gotyckim, wzniesiony w II połowie XIV wieku przez króla Polski Kazimierza III Wielkiego. Kopiec Unii Lubelskiej, znajdujący się na zamku, usypany z okazji 300. rocznicy zawarcia unii.

 

✔️ Warto odwiedzić również Dom Naukowców (zwany także Kasynem Szlacheckim) – najpiękniejszą lwowską budowlę w stylu neobarokowym.

 

✔️ Kopalnia kawy to miejsce, które trzeba odwiedzić. Dlaczego? Oprócz bogatej architektury, Lwów słynął również z aromatycznej kawy, został okrzyknięty jej stolicą.

 

Będąc we Lwowie można natknąć się na wiele śladów polskości. Zachęcamy do ich odkrywania. Lwów obfituje w wiele niespotkanych miejsc, zapierających dech w piersiach. Emanuje swoją niepowtarzalną atmosferą tradycją i przepyszną kuchnią.


PS. Ostrzegamy, miasto uzależnia!

 

wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały