Kolejne zmiany, dotyczące pobytu na Białorusi

Zgodnie z nową wersją ustawy Republiki Białorusi z dnia 04.01.2010 nr 105-Z „O statusie prawnym cudzoziemców i bezpaństwowców w Republice Białorusi” termin rejestracji cudzoziemców w Departamencie Obywatelstwa i Migracji został wydłużony do 10 dni!

 

Dotychczas turyści, odwiedzający Białoruś byli zobowiązani w przeciągu 5 dni roboczych udać się do odpowiedniego urzędu, aby otrzymać tymczasowy meldunek. Alternatywnym rozwiązaniem było zamieszkanie w hotelu, który robił to we własnym zakresie.

 

Należy podkreślić, iż termin rejestracji nie obejmuje świąt i weekendów.

 

W dalszym ciągu, jeśli cudzoziemiec przebywa w hotelu, sanatorium lub innej organizacji zdrowia, nadal nie musi się rejestrować samodzielnie.

 

Jednocześnie, jeśli wcześniej konieczne było obliczenie terminu rejestracji, biorąc pod uwagę weekendy i święta, teraz termin ten będzie łatwiejszy do obliczenia.

 

Jak podaje biuro prasowe prezydenta Białorusi, celem wprowadzonych zmian jest rozwój atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej kraju, ułatwienie kontaktów zarówno prywatnych, jak i zawodowych. Dodatkowo, wydłużenie okresu rejestracji pomoże zmniejszyć liczbę naruszeń administracyjnych przez cudzoziemców, odwiedzających Białoruś w celach turystycznych, którzy często zapominają o rejestracji na czas we właściwych organach.

 

 

wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały