Kiedy Rosja otworzy się na turystów zagranicznych?

Z pewnością wielu z Was nurtują pytania: „Jak wygląda sytuacja z wyjazdami turystycznymi do Rosji?”, „Kto obecnie może wjechać na terytorium Federacji Rosyjskiej?”, „Kiedy zostaną otwarte granice i będzie można swobodnie podróżować?”

 

Wszyscy mamy świadomość dynamicznej sytuacji na świecie. Dlatego też prognozy dotyczące otwarcia granic nieustannie ulegają zmianom.

 

Na tę chwilę wyjazdy w celach turystycznych do Rosji są niemożliwe. Prawo do przekroczenia granicy mają członkowie rodziny obywateli Federacji Rosyjskiej, obcokrajowcy, posiadający wizy prywatne, na podstawie których przekraczają granicę w związku ze śmiercią lub potrzebą otoczenia opieką członka rodziny, przebywającego na terenie Rosji.

Ponadto granicę z Rosją mogą przekroczyć dyplomaci, wysoko wykwalifikowani specjaliści, kierowcy międzynarodowi, członkowie załóg statków morskich i powietrznych, a także członkowie brygad międzynarodowego transportu kolejowego, personel do obsługi obiektów specjalnych oraz osoby podróżujące tranzytem lotniczym.

Pozwolenie na wjazd posiadają także sportowcy i trenerzy pracujący na terenie Rosji, posiadający ważną wizę.

 

Na pytania dotyczące terminu otwarcia granic rosyjskich dla turystów zagranicznych trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jest to kwestia, która w dalszym ciągu stoi pod znakiem zapytania. Warto wspomnieć, że jesienią 2020 roku prognozowano stopniowe otwarcie granic rosyjskich od marca-kwietnia tego roku. Jak się okazuje były to tylko prognozy, które nie weszły w życie. Mówi się o otwarciu granic na przełomie końca lata i jesieni. Ale to wciąż tylko prognozy. Pozostało jedynie czekać na rozwój sytuacji.

 

Przy okazji pragniemy przypomnieć, że wciąż jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeśli chodzi o wszelkie formalności, dotyczące ubiegania się o wizę, nie tylko do Rosji.

 

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego!

 

 

 

 

 

 

 

 

* Autorem grafiki jest macrovector (freepik.com.pl) *
wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały