Bajkał, czyli perła syberyjskiej przyrody.

Kto z Was marzy o "podróży swojego życia"?

 

Niewątpliwie każdy z nas posiada takie miejsce, do którego chciałby się udać. Jedni marzą o zatłoczonych ulicach Nowego Jorku, inni o pięknym Rzymie czy Paryżu, jeszcze inni codziennie zasypiają, marząc o magicznym Bajkale.
My zdecydowanie należymy do tej ostatniej grupy, dlatego postanowiliśmy dziś podzielić się z Wami garstką informacji o tym bajkowym miejscu, nazywanym perłą syberyjskiej przyrody.

 

Żeby wybrać się w podróż swojego zycia właśnie nad Bajkał potrzebna jest wiza turystyczna do Rosji. Ze swojej strony zapewniamy kompleksową usługę wizowania oraz atrakcyjne oferty ubezbieczeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Pomagamy w kupieniu biletów lotniczych oraz organizujemy transfer lotniskowy.

 

  • Bajkał to nie tylko najgłębsze jezioro na świecie, ale także największy zbiornik wody pitnej.

  • Jezioro rozpościera się we wschodniej części Syberii (Federacja Rosyjska).

  • Niewątpliwego uroku temu miejscu dodają otaczające z każdej strony góry, co sprawia, że krajobrazy zapierają dech w piersi.

 

Należy wspomnieć, że Bajkał staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. Miastem strategicznym, z którego można dotrzeć do wszystkich mniejszych miejscowości, położonych wokół jeziora jest Irkuck, nazywany również „bramą Bajkału”.
To właśnie Irkuck i Ułan-Ude posiadają połączenia lotnicze z europejską częściąRosji, dlatego na Bajkał możemy dostać się samolotem, co sprawi, że podróż przebiegnie bardziej komfortowo i znacznie szybciej, niż np. Koleją Transsyberyjską. Oczywiście podróż Koleją Transsyberyjską również ma swój urok, piękne widoki gwarantowane!
Należy wspomnieć, że Irkuck to miejsce carskich zsyłek, ale także dobrowolnego zasiedlania się. Ciekawym pozostaje fakt, iż nieopodal leży wioska Wierszyna, założona przez Polaków i uważana za polską wioskę.

 

Będąc nad Bajkałem niewątpliwie należy odwiedzić wyspę Olchon, nazywaną sercem Bajkału.Przyciągający swą naturalnością, porośnięty reliktowymi stepami Olchon to idealne miejsce, by poczuć się jak na bezludnej wyspie. Wyspa jest także uznawana za miejsce szamanizmu. To właśnie skała Szamanka nazywana jest świętym miejscem Buriatów. Zwiedzając Olchon, można napotkać liczne przywiązane do słupów, gałązek drzew wstążki, które wiesza się, aby oddać oddania hołd duchom przyrody.

 

O Bajkale można mówić bez końca. To nie tylko biologicznie czyste miejsce, charakteryzujące się bogatą fauną i florą, w którym żyje kilka tysięcy gatunków roślin i zwierząt (w tym również gatunki endemiczne), jest to także „kocioł narodów i kultur”.

 

Podróż na Bajkał będzie z pewnością wielkim i niezapomnianym przeżyciem!

 

 

Zadzwoń i dowiedz się wiecej!

wstecz

Zadzwoń

794 55 66 90

570 55 66 99

Napisz

kontakt@rcwiza.pl

lub odwiedź

nasze oddziały